Basseinitehnika OÜ
Avalehele Sisukaart Prindi
Tooted

Basseini katted

Basseiniga seotud soojuskadudest on kõige suurema osakaaluga aurustumne veepinnalt. Sisebasseini korral tõstab aurustund vesi õhu niiskusesisaldust, mis muudab ruumi sisekliima ebamugavaks ja lisaks hakkab liigne niiskus jahedatele pindadele kondenseerudes tekitama kahjustusi. Õuebasseinidel suureneb soojuskadu eriti tuulega ja öisel ajal, kui õhu temperatuur on päevasest madalam. Lisaks satub katmata õuebasseini oluliselt rohkem mustust (puulehed, oksad, liiv, tolm jne), mis tõsteb arvestatavalt kemikaalide kulu vee puhtuse tagamiseks ja muudab basseini põhja koristamise vajaduse sagedust ja kestust.

 

Eeltoodud ebamugavuste ja ebameeldivuste vähendamiseks on soovitab basseini veepind katta.

 

Mullikile kate

 

Kõige lihtsam basseini kate on mullikile kate. See lõigatakse välja täpselt basseini kuju järgi ja pannakse vee pinnale ujuma. Väiksemate basseinide korral pole kerimismehhanismi isegi tarvis. Katte saab vaibana kokku rullida ja kõrvale tõsta. Peale basseini kasutamist saab katte jälle tagasi panna. Suuremate basseinide korral lihtsustab katte pealepanekut ja mahavõtmist kerimismehhanism.

 

Mullikile kate on laos pidevalt olemas ja lõikame sobivas suuruses tüki ise välja.

 

Lamellkate

 

Lamellkate koosneb õhuga täidetud plastlamellidest, mis omavahel liidetuna jääb basseini veepinnale ujuma. Lamellkate on mehaaniliselt tugevam, vastupidavam ja paremate soojapidavusomadustega kui mullikile kate. Kuna lamellkate on oluliselt raskem kui mullikile kate, siis pole selle kasutamine ilma kerimismehhanismita mõeldav. Küll aga võib väiksemate mõõtude korral piirduda käsitsi kerimismehhanismiga.

 

Suuremate mõõtude korral kasutatakse elektrilist kerimismehhanismi. Siinjuures on võimalikud nii veepealsed kui veealused variandid, nii neid, mille detailid paigaldatakse basseini ehituse käigus, kui ka neid, mis paigaldatakse valmis basseinidele.

 

Lamellkate valmistatakse rätsepatööna iga basseini jaoks ainulaadsena. Küsi erinevaid tehnilisi lahendusi ja pakkumist Basseinitehnika kontaktidelt.

 

Paviljon tüüpi kate

 

Paviljon tüüpi kate katab ära kogu basseini ja soovi korral saab basseini ka täelikult avada. Katte osad liiguvad alumiiniumprofiilidest siinidel paralleelselt basseiniga. Bassein on kasutatav ka siis, kui kate on peal.

 

Paviljon tüüpi kate valmistatakse samuti eritellimusena. Võimalikud on erinevad paviljoni tüübid, klaaside ja profiilide värvid, uksed ja luugid, lujud jt tehnilised lahendused.

 

Küsi julgesti võimalusi pakkumist!

Toote otsing

Märksõna:
Kategooria:
Tootja: